Shell Polska i LOTOS Paliwa porozumiały się w kwestii warunków akceptacji kart flotowych euroShell w sieci LOTOS oraz kart flotowych LOTOS Biznes w sieci Shell Polska.
W praktyce oznacza to, że Shell i LOTOS podwajają liczbę stacji paliwowych akceptujących bezgotówkowe regulowanie opłat za paliwa, zakupy w sklepie oraz myjnie. Od połowy lutego 2016 roku karty flotowe euroShell są akceptowane na 900 stacjach paliw w Polsce. Obie spółki przygotowują się do wprowadzenia, w ciągu następnych kilku miesięcy, akceptacji kart flotowych LOTOS Biznes w polskiej sieci stacji paliw Shell.
To dobra wiadomość dla właścicieli flot i kierowców zawodowych. Dzięki kartom flotowym euroShell i LOTOS Biznes będą mogli wygodnie i bezpiecznie uregulować kluczowe wydatki związane z transportem na strategicznie zlokalizowanych stacjach paliwowych w całej Polsce. Współpraca obu sieci stacji paliw to pierwszy przypadek zastosowania tzw. networkingu w branży paliwowej.
Dzięki umowie podpisanej z LOTOS Paliwa, na prawie 480 stacjach paliw w barwach sieci LOTOS, kartą flotową euroShell będzie można nie tylko bezgotówkowo zatankować wszystkie rodzaje paliw, ale również pokryć koszty zakupu akcesoriów samochodowych, produktów chemicznych, a także opłat drogowych – w tym za przejazdy wszystkimi autostradami i odcinkami płatnych dróg w całej Polsce. Z rozszerzonej sieci punktów akceptujących euroShell mogą korzystać posiadacze kart flotowych euroShell typu Multi, wydanych przez Shell Polska.
– Umowa daje nam możliwość zwiększenia wolumenu sprzedaży paliw – powiedział Krzysztof Strzelecki, dyrektor ds. handlu detalicznego, LOTOS Paliwa. – Posiadacze kart euroShell na pewno docenią fakt, że sieć LOTOS zarządza aż 18 stacjami zlokalizowanymi w Miejscach Obsługi Podróżnych, przy autostradach A1, A2, A4, A6 i drogach ekspresowych S3 czy S7. Oprócz wysokiej jakości paliw produkowanych w gdańskiej rafinerii, klientom flotowym naszego partnera zaproponujemy szeroki wachlarz usług.